E martë, 27 Shtator, 2022
spot_img

Policia shqipton afro 400 gjoba për mosrespektim të masave anti-COVID-19

- Advertisment -spot_img

Policia e Kosova ka vazhduar me inspektimin e respektimin e masave antiCOVID-19.

Gjatë 24 orëve të fundit, Policia ka shqiptuar 393 tiketa në bazë të ligjit antiCOVID.

Po ashtu, policia ka shqiptuar 986 gjoba për mosrespektim të rregullave të trafikut.

Ndërsa në 24 orët e fundit kanë ndodhur 34 aksidente me dëme materiale dhe 21 aksidente më të lënduar.

/observeri/

Lexo edhe: Iniciohet rast ndaj Bekim Haxhiut për gjuhë kërcënuese në Skenderaj

Artikuj të ngjashëm