E premte, 12 Gusht, 2022
spot_img

Policia e Kosovës: 6 aksidente komunikacioni ndodhën brenda 50 minutave

- Advertisment -spot_img

Zëdhënësi i Policisë, Bajram Krasniqi ka dhënë detaje se si kanë ndodhur aksidentet.

Në rrugën nacionale Prishtinë-Pejë, në një distancë prej 1 km (Korreticë, Parku i Biznesit) në një interval kohor prej 50 min  (16:00-16:50), kanë ndodhur gjashtë aksidente trafiku. Në dy aksidente janë përfshirë nga tri vetura, kurse në katër aksidente tjera janë të përfshira nga dy vetura.

Bajram Krasniqi- zëdhënës i Policisë

Ai shtoi se nga këto aksidente gjashtë persona kanë pësuar lëndime dhe kanë pranuar tretman mjekësor.

Njësitet policore të trafikut sipas Krasniqit kanë bërë shikimin e vendit të ngjarjes.

Artikuj të ngjashëm