E shtunë, 24 Shtator, 2022
spot_img

Policia arreston tre persona pas sulmit fizik të kryeshefit në Trepçë

- Advertisment -spot_img

Disa persona kanë hyrë në objektin e “Trepçës”, duke sulmuar fizikisht ushtruesin e detyrës së kryeshefit, Enis Abdurrahmani dhe drejtori i Administratës, Besim Haxhiu.

Sipas policisë, personat e dyshuar janë identifikuar dhe në lidhje me rastin janë duke punuar Hetuesit Rajonal, ku tre prej të dyshuarve janë arrestuar

Pas procedurave të nevojshme intervistuese, tre të dyshuarit R.I., 50 vjeçar, Sh.R., 40 vjeçar dhe B.I.,37 vjeçar, dërgohen në mbajtje për 48 orë.

Ndaj tyre është iniciuar rast për veprën penale “Lëndim i lehtë trupor”, “Sulm dhe Pengim i personave zyrtar gjatë kryerjes së detyrës zyrtare”

Artikuj të ngjashëm