E mërkurë, 30 Nëntor, 2022
spot_img

Policia arreston dy të dyshuar për kultivim të marihuanës

- Advertisment -spot_img

Arrestohen 2 persona në Obiliq për kultivim të narkotikëve.

Sipas policisë, gjatë kontrollit të shtëpisë së të dyshuarve u janë gjetur 87.8 gram marihuanë, 7.6 gram fara kanabisi, 1.9 gram ekstazë dhe 12 bimë të kultivuara të kanabisit.

Të dyshuarit janë dërguar në mbajtje.

Rr. Shkupit, Obiliq 04.10.2021 – 13:00. Janë arrestuar dy të dyshuarit meshkuj kosovarë, pasi që gjatë kontrollit në shtëpinë e tyre janë gjetur dhe sekuestruar 87.8 gram substancë e dyshuar narkotike e llojit marihuanë, 7.6 gram fara kanabisi, 1.9 gram tableta e llojit ekstazi, 12 bimë të kultivuara kanabis sativa, një peshore digjitale dhe një fishekë. Me vendim të prokurorit, bimët janë shkatërruar në vendin e ngjarjes, ndërsa dy të dyshuarit janë dërguar në mbajtje.

Policia e Kosovës

/observeri/

Lexo edhe: Gjakovë/ Nën ndikimin e alkoolit kanos ish të dashurën e tij

Artikuj të ngjashëm