E diel, 25 Shtator, 2022
spot_img

Podujevë/ Përleshen disa persona, theret me thikë njëri prej tyre

- Advertisment -spot_img

Një përleshje në mes të disa personave ka ndodhur sot në Podujevë, shkruan Observeri.

Rasti ka ndodhur rreth orës 12:00 në rrugën “Bedri Bajrami”.

Lajmin për Observeri e ka konfirmuar zëdhënësja e policisë për rajonin e Prishtinës, Flora Ahmeti.

Në këtë përleshje një person është therur me thikë dhe dy persona të tjerë kanë pësuar lëndime trupore.

Si pasojë e lëndimeve të marra, personat e lënduar janë dërguar për trajtim mjekësor.

Lexo edhe: Rastet e reja me Covid-19 në Kosovë

Sot rreth orës  12 :00, kemi marrë informatën se  në rrugën “Bedri Bajrami” në Podujevë,  ka një  përleshje fizike ku jabë përfshirë disa persona.

Policia menjëherë ka dalë në vendin e ngjarjes dhe bazuar në të dhënat fillestare në këtë rast, lëndime trupore kanë pësuar tre persona, njëri prej tyre dyshohet të ketë marrë lëndime nga një mjet i mrehtë(thikë).
Personat e lënduar të përfshirë në këtë rast aktualisht janë dërguar  për trajtimin e nevojshëm  mjekësor, ndërkohë që hetuesit  policor kanë nisur një hetim lidhur me personat në fjalë dhe  rrethanat që karakterizojnë këtë rast.

Flora Ahmeti

/Observeri/

Artikuj të ngjashëm