E diel, 22 Maj, 2022
spot_img

Plaçkitet një postë e shpejtë private në Kosovë

- Advertisment -spot_img

Dy persona të maskuar e të armatosur, kanë plaçkitur një punonjës të një poste të shpejtë private, duke i marrë një sasi të të hollave, dy telefona dhe çelësat e veturës.

Rasti, siç njofton Policia e Kosovës, ka ndodhur ditën e djeshme në fshatin Doganaj të Kaçanikut.

Viktima mashkull kosovar ka njoftuar se derisa ishte duke lëvizur me veturën e tij të punës (postë e shpejtë) është ndaluar nga dy të dyshuar të panjohur, të cilët ishin të maskuar dhe të njëjtit në kërcënimin e armës, i kanë grabitur 562 euro, dy telefona dhe çelësat e makinës.

Policia e Kosovës

Viktima ka thënë se të dyshuarit janë larguar me motoçikletë nga vendi i ngjarjes./observeri/

Lexo edhe: Kongresi Amerikan miraton projektligjin për infrastrukturën në vlerën e 1 trilion dollarëve, fitore kjo për Biden

Artikuj të ngjashëm