E mërkurë, 30 Nëntor, 2022
spot_img

Petkoviq thotë se Kurti po krijon kriza për një grusht votash

- Advertisment -spot_img

Drejtori i të ashtuquajturës “Zyra serbe” për Kosovën, Petar Petkoviq, ka thënë se kryeministri i Republikës së Kosovës, Albin Kurti e zhvilloi aksionin dy ditë më parë në veri “në mënyrë që të ketë diçka për t’u ofruar votuesve të tij në prag të zgjedhjeve lokale”.

Ai për RTS tha se “është e rëndësishme për serbët që të dalin në votime të dielën dhe të fitojnë kandidatët e Listës Serbe”.

Unë nuk pres asgjë të veçantë, duke pasur parasysh se Perëndimi mbështet Kurtin dhe Prishtinën. Çfarëdo krize që të shkaktojnë, ata janë fëmijë të Perëndimit, ne duhet ta dimë këtë mirë në luftën tonë për Kosovën.

Petar Petkoviq – Drejtori i të ashtuquajturës “Zyra serbe” për Kosovën

Petkoviq deklaroi se raporti i rregullt i Sekretarit të Përgjithshëm të OKB -së mbi punën e UNMIK -ut do të paraqitet sot në seancën e Këshillit të Sigurimit të Kombeve të Bashkuara./observeri/

Lexo edhe: KQZ-ja kërkon nga heqjen e orës policore për ditën e zgjedhjeve

Artikuj të ngjashëm