E enjte, 9 Dhjetor, 2021
spot_img

Përfundon numërimi i votave me kusht në Klinë

- Advertisment -spot_img

Sot në Qendrën e Numërimit dhe Rezultateve janë numëruar votat me kusht dhe ato të personave me aftësi të kufizuara për zgjedhjet lokale të 17 tetorit.

Në bazë të këtyre rezultateve del se kandidati i AAK-së, Zenjun Elezaj ka marr më së shumti vota, 93 gjithsej, i pasuar nga Esat Raci i PDK-së me 66 vota, Besim Hoti i LDK-së me 31 vota dhe i fundit Lulzim Dragidella i LVV-së me vetëm 25 vota.

Sa i përket votave për kuvend komunal, AAK ka grumbulluar më së shumti vota me kusht dhe të personave me nevoja të veçanta në Klinë.

  • AAK – 69 vota
  • PDK – 53 vota
  • LVV – 34 vota
  • LDK – 33 vota
  • PShDK – 4 vota
  • Lista Serbe – 4 vota

AKR dhe kandidati Bojan Sajçiq asnjë votë./observeri/

Lexo edhe: Kurti: “Fondi i Ekselencës” do të mbështesë iniciativat zhvillimore

Artikuj të ngjashëm