E martë, 30 Nëntor, 2021
spot_img

Përfundon numërimi i votave me kusht në Fushë Kosova

- Advertisment -spot_img

Ka përfunduar edhe numërimi i votave me kushte dhe ato të personave me nevoja të veçanta në Fushë Kosovë.

Kandidati i LDK-së Burim Berisha ka marrë më së shumti vota (103), por as këto nuk mjaftojnë për të mos shkuar gara në balotazh.

Enver Bajçinca i LVV-së, ka fituar 71 vota.

I treti renditet Rrahim Tërnava nga PDK dhe i katërti Hasan Ismajli nga AAK.

Pas numërimit të këtyre votave, Burim Berisha dhe Enver Bajçinca do të shkojnë në balotazh.

Rezultatet e votave me kusht:

Burim Berisha (LDK) – 103

Enver Bajçinca (LVV) – 71

Rrahim Tërnava (PDK) – 53

Hasan Ismajli (AAK) – 9

/observeri/

Lexo edhe: Përfundon numërimi i votave me kusht në Mitrovicë

Artikuj të ngjashëm