E hënë, 5 Dhjetor, 2022
spot_img

Përfundon mbledhja e Këshillit të Sigurisë së Kosovës

- Advertisment -spot_img

Mbledhja e Këshillit të Sigurisë tashmë ka përfunduar, ani se Qeveria e Kosovës nuk e bëri të ditur se kur saktësisht nisi ajo.

Zyrtarët më të lartë të shtetit dhe pjesëmarrësit e tjerë në këtë këshill tashmë janë larguar nga ndërtesa e Qeverisë së Kosovës.

Kryeministri Albin Kurti pasditen e sotme njoftoi se do ta mbledhë Këshillin e Sigurisë së Kosovës pas situatës së krijuar në veri të vendit.

Lexo edhe: Florian Marku flet pas fitores së madhe

/Observeri/

Artikuj të ngjashëm