E martë, 27 Shtator, 2022
spot_img

Për sa ditë mbeti fushata zgjedhore për zgjedhjet lokale ?/ KQZ-ja thirrje subjekteve për respektimin e masave

- Advertisment -spot_img

Periudha e fushtaës zgjedhore për këto zgjedhje të rregullta mbetet 30 ditë.

Kështu ka bërë të ditur kryetari i KQZ-së, Kreshnik Radoniqi.

Lexo edhe: Dogana e Kosovës sekuestron mallra të falsifikuara të markave të njohura/ FOTO

E shoh të nevojshme që t’i adresohem subjekteve politike pasi që nga 16 shtator fillon fushata zgjedhore. Siç e thash edhe dje periudha e fushatës zgjedhore për këto zgjedhje është 30 ditë dhe kjo periudhë është ligjore dhe nuk mund të ndryshohet, andaj i bëj thirrje subjekteve politike që gjatë kësaj periudhe t’i mbahen rregullave të KQZ-së. Gjithashtu ajo që është e rëndësishme gjendja e rëndë e pandemisë i bëjë thirrje subjekteve që të respektojnë masat për mbrojtje.

/Observeri/

Artikuj të ngjashëm