E martë, 27 Shtator, 2022
spot_img

Pejë/ Policia arreston një person në shtëpinë e të dyshuarit që i gjeti drogë, thikë e para

- Advertisment -spot_img

Një person është arrestuar në Pejë pasi gjatë kontrollit iu gjetën tri qese kanabis, shkruan Observeri.

Përpos lëndëve narkotike, atij iu gjetën edhe një thikë, 210 euro, 10 frang, një telefon.

Pastaj gjatë kontrollit të shtëpisë, iu gjet edhe një bimë e kultivuar e kanabisit, një grinder dhe një telefon.

Lexo edhe: Kusari-Lila publikon Ligjin për mbrojtjen e vlerave të luftës: E nëse UÇK-ja nuk kishte arkivë, le të përgjigjen ata që e shënuan atë si vlerë të saj në projektligj ?

Rr. Agush Gjoci, Pejë, 09.09.2021 – 16:00. Është arrestuar një i dyshuar mashkull kosovar pasi tek i njëjti gjatë kontrollit  i janë gjetur dhe konfiskuar tri qese me substancë të dyshuar narkotike marihuanë, një thikë, 210 euro, 10 frang dhe një telefon, pastaj gjatë kontrollit të shtëpisë është gjetur edhe një bime e Kanabisit e kultivuar, një grinder dhe një telefon. Me urdhër të prokurorit i dyshuari është dërguar në mbajtje.

/Observeri/

Artikuj të ngjashëm