E martë, 29 Nëntor, 2022
spot_img

Pas rezultateve nga sondazhet reagon LVV: Vullneti i qytetarëve gjendet në kutitë e votimit

- Advertisment -spot_img

Pas mbylljes së vendvotimeve në gjithë Kosovën, ka reaguar Lëvizja Vetëvendosje.

Përmes një shkrimi në Facebook, LVV thotë se vullneti i qytetarëve gjendet në kutitë e votimit.

Komisionerët dhe vëzhguesit tanë janë atje duke u kujdesur që me saktësi ai vullnet të dokumentohet

Lëvizja Vetëvendosje!

Sipas tyre rezultatin përfundimtar e thonë vetëm ata që administrojnë procesin zgjedhor.

Numërimi sapo ka nisur. Punë të mbarë komisionerëve dhe vëzhguesve

Lëvizja Vetëvendosje!

Ndëkaq, sipas sondazhit të UBO Cosnulting, të prezantuar në RTVD, del se shumë komuna do të jenë në balotazh.

Sipas tyre aktualisht Prishtina, Prizreni, Gjakova, Podujeva, janë ndër komunat që kjo parti do të shkojë në balotazh.

Artikuj të ngjashëm