E shtunë, 3 Dhjetor, 2022
spot_img

Parashikimi i motit për sot

- Advertisment -spot_img

Mot me shi dhe temperatura të ulëta do të vijoj të mbajë edhe gjatë ditës së shtunë në Kosovë.

Në viset e larta parashihet të bie borë, derisa në viset e ulëta parashihet të bie shi dhe borë.

Temperaturat minimale parashihen të lëvizin ndërmjet 3-4 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 6-8 gradë Celsius.

Do të fryjë erë kryesisht nga veriperëndimi me shpejtësi 1-8 m/s./observeri/

Lexo edhe: Hiqet kufizimi i qarkullimit për zyrtarët në zgjedhje

Artikuj të ngjashëm