E premte, 7 Tetor, 2022
spot_img

Parashikimi i motit për sot dhe nesër

- Advertisment -spot_img

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftuar për motin që pritet të mbajë në vend në dy ditët e para të muajit tetor.

Sipas IHMK’së, të premten të mbajë mot me diell dhe pjesërisht i vranët, derisa nëpër vise të larta ka mundësi të ketë riga të izoluara shiu.

Ndërkohë, e shtuna pritet të jetë me mot kryesisht me diell.

Lexo edhe: Ish-zëvendëskryeministri i Serbisë: Rusia i ka dhënë përkrahje të madhe Millosheviqit për projektin e luftërave në ish-Jugosllavi

Temperaturat minimale gjatë këtyre dy ditëve të parashikimit do të lëvizin ndërmjet 6-8 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 18-22 gradë Celsius

Të premten parashihet të mbajë mot me diell dhe pjesërisht i vranët, nëpër vise të larta ka mundësi të ketë riga të izoluara shiu. Dita e shtune parashihet me mot kryesisht me diell. Temperaturat minimale gjatë këtyre dy ditëve të parashikimit do të lëvizin ndërmjet 6-8 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 18-22 gradë Celsius. Do të fryjë erë kryesisht nga verilindja e lehtë deri mesatare.

IHMK
Mund të jetë një imazh i harta

/Observeri/

Artikuj të ngjashëm