E martë, 17 Maj, 2022
spot_img

Parashikimi i motit për sot dhe nesër

- Advertisment -spot_img

Instituti Hidrometeorologjik ka njoftuar për motin që pritet të mbajë sot dhe nesër në vend,.

Sipas IHMK’së, sot parashihet të mbajë mot kryesisht i vranët, derisa të enjten mot pjesërisht i vranët dhe me interval të gjata me diell.

Do të fryjë erë e lehtë deri mesatare kryesisht nga drejtimi i juglindjes.

Të mërkurën parashihet të mbajë mot kryesisht i vranët. Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 3-4 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 16-17 gradë Celsius. Të enjten parashihet mot pjesërisht i vranët dhe me intervale të gjata me diell. Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 6-7 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 18-21 gradë Celsius. Do të fryjë erë e lehtë deri mesatare kryesisht nga drejtimi i juglindjes.

IHMK

/observeri/

Lexo edhe: Qeveria paralajmëron se s’do të ketë Asociacion: Nuk kemi luksin t’i zbatojmë marrëveshjet e dëmshme

Artikuj të ngjashëm