E hënë, 16 Maj, 2022
spot_img

Parashikimi i motit për sot

- Advertisment -spot_img

Sot parashihet të mbajë mot kryesisht i ngjashëm, me diell dhe vranësira kalimtare.

Instituti Hidrometeorologjik njofton se në fushat barike nuk do të ketë luhatje të mëdha duke e mbajtur këtë situatë relativisht të qetë meteorologjike.

Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet -1 deri 3 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 11-13 gradë Celsius.

IHMK

Do të fryjë erë kryesisht nga verilindja dhe veriperëndimi me shpejtësi 1-7m/s./observeri/

Lexo edhe: LIVE- Rezultatet e KQZ-së

Artikuj të ngjashëm