E martë, 30 Nëntor, 2021
spot_img

Parashikimi i motit për sot

- Advertisment -spot_img

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës bën të ditur se sot do të mbajë mot pjesërisht i vranët dhe me intervale të gjata me diell.

IHK njofton se temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 6-7 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 18-21 gradë Celsius.

Do të fryjë erë e lehtë deri mesatare kryesisht nga drejtimi i juglindjes. /observeri/

Lexo edhe: Njoftimi i KEDS-it për ndërprerje të rrymës

Artikuj të ngjashëm