E diel, 22 Maj, 2022
spot_img

Parashikimi i motit për dy ditët e ardhshme në Kosovë

- Advertisment -spot_img

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës (IHK) ka bërë të ditur se të premten parashihet të mbajë mot me diell dhe vranësira të shpërndara.

Sipas IHK-së, temperaturat maksimale do të arrijnë deri 19 gradë Celsius.

Ndërkaq të shtunën do të mbajë mot kryesisht i vranët dhe herë pas here me shi. Temperaturat maksimale do të shënojnë zbritje të përkohshme.

Gjatë këtyre dy ditëve temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 3-6 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 12-19 gradë Celsius.

Do të fryjë erë nga drejtimet jugperëndim dhe verilindje me shpejtësi 1-6m/s.

Artikuj të ngjashëm