E diel, 28 Nëntor, 2021
spot_img

Parashikimi i motit për ditët në vijim

- Advertisment -spot_img

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës bën të ditur se gjatë këtyre dy ditëve të ardhshme parashihet të mbajë mot i vranët dhe me intervale me diell.

IHK njofton se vranësirat ditën e shtune, vende–vende mund të sjellin riga lokale shiu.

Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 6-10 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 11-21 gradë Celsius.

Do të fryjë erë kryesisht nga juglindja me shpejtësi 1-8 m/s. /observeri/

Lexo edhe: Formohet shumicë e re në Kuvendin e Maqedonisë, pa LSDM-në dhe BDI-në | Observeri

Artikuj të ngjashëm