E shtunë, 24 Shtator, 2022
spot_img

Parashikimi i motit për ditën e sotme

- Advertisment -spot_img

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftuar se java e fundit e muajit shtator do të vijojë me kushte të ndryshueshme meteorologjike. 

Kjo situatë vjen si pasojë e ndryshimit të fushave barike dhe elementeve tjera meteorologjike. Do të ketë vranësira të dendura të cilat nga sot do të krijojnë kushte për reshje shiu dhe shkarkime rrufesh. Reshjet do të vazhdojnë kohë pas kohe deri ditën e premte me intensitet të ndryshueshëm, ku më pas  do të ketë ngritje të lehta të temperaturave. 

Lexo edhe: Njoftimi i KEDS-it për ndërprerje të rrymës

Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 8-11 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 18-28 gradë Celsius.

/Observeri/

Artikuj të ngjashëm