E hënë, 5 Dhjetor, 2022
spot_img

Parashikimi i motit për ditën e sotme

- Advertisment -spot_img

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka parashikuar se sot do të mbajë mot i vranët dhe me intervale me diell, shkruan Observeri.

Vranësirat vende-vende, kryesisht rreth viseve malore parashihen të sjellin riga të dobëta shiu.

Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 8-9 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 23-25 gradë Celsius.

Do të fryjë erë kryesisht nga verilindja e lehtë deri mesatare.

Lexo edhe: Ky është numri i rasteve aktive me Covid-19 në Kosovë

/Observeri/

Artikuj të ngjashëm