E diel, 2 Tetor, 2022
spot_img

Parashikimi i motit për ditën e premte

- Advertisment -spot_img

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës tregon se sot do të ketë mot me vranësira dhe pjesërisht me diell.

Temperaturat maksimale do të lëvizin mes 23 dhe 24 gradë Celsius, ndërsa minimalet do të bien deri në 9 gradë Celsius.

Përjashtim bën Gjakova dhe Prizreni ku temperatura minimale do të jetë 10 gradë Celsius.

Do të fryjë erë e lehtë deri mesatare nga drejtimet e ndryshme, indeksi UV shënon vlerën 6.

/observeri/

Lexo edhe: Petkoviq: Prishtina ka pranuar ekzistencën e arkivave të UÇK-së

Artikuj të ngjashëm