E premte, 12 Gusht, 2022
spot_img

Parashikimi i motit për ditën e mërkurë

- Advertisment -spot_img

IHMK-ja njofton se ditët në vijim do të kemi rënie të temperaturave, vranësira dhe reshje shiu.

Temperaturat maksimale do të lëvizin mes 15 e 16 gradë Celsius.

Sa i përket vlerave minimale, temperatura gjatë natës do të bie deri në 8 gradë Celsius, e në disa vende, 9 gradë Celisus.

Do të fryjë erë nga veriu dhe veriperëndimi me shpejtësi 1 deri 8 metër për sekondë.

/observeri/

Lexo edhe: Përparim Rama: Stadiumi “Fadil Vokrri” mund të zhvendoset dhe aty të krijohet një liqe artificial

Artikuj të ngjashëm