E diel, 26 Qershor, 2022
spot_img

Parashikimi i motit për ditën e martë

- Advertisment -spot_img

IHMK-ja lajmëron se edhe sot në Kosovë do të mbajë mot kryesisht i kthjellët.

Temperaturat maksimale sot do të sillen rreth 26 e 28 gradë Celsius, ku vendet më të nxehta sot do të jenë Gjakova dhe Prizreni.

Temperaturat gjatë natës do të bien deri në 10 gradë Celsius, përveç Gjakovës dhe Prizrenit, ku minimalja do të jetë 11 gradë Celsius.

Do të fryjë erë drejtimesh të ndryshme, por dominuese do të jetë drejtimi i verilindjes, ku shpejtësia maksimale parashihet të arrijë deri 11 metra për sekondë, ndërsa indeksi UV shënon vlerën 5.

Harta meteorologjike e Kosovës.

/observeri/

Lexo edhe: Përurohet Spitali pediatrik, “Sheikha Fatima” donacion nga Emiratet e Bashkuara Arabe

Artikuj të ngjashëm