E martë, 29 Nëntor, 2022
spot_img

Parashikimi i motit për ditën e hënë

- Advertisment -spot_img

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës lajmëron se të hënën do të mbajë mot kryesisht me diell dhe vranësira kalimtare.

Riga shiu mund të bien vende vende ndërsa temperaturat maksimale kanë shënuar rritje.

Vendet më të ngrohta sot do të jenë Prizreni dhe Gjakova me nga 27 gradë Celsius ndërsa në mbrëmje temperaturat do të bien deri në 8 gradë Celsius në veri të vendit.

Do të fryjë erë e lehtë deri mesatare nga drejtimi i verilindjes dhe veriperëndimit, ndërsa indeksi UV shënon vlerën 6.

Harta meteorologjike e Kosovës.

/observeri/

Lexo edhe: Policia ndalë dy dasma në Prizren

Artikuj të ngjashëm