E mërkurë, 30 Nëntor, 2022
spot_img

Parashikimi i motit për 2 ditë në Kosovë

- Advertisment -spot_img

Sipas Institutit Hidrometeorologjik gjatë dy ditëve të ardhshme moti në Kosovë do të jetë me diell dhe vranësira të shpërndara.

Në njoftim thuhet se temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 3-5 gradë Celsius, ndërsa, maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 17-20 gradë Celsius.

Do të fryjë erë e lehtë deri mesatare nga drejtimi i verilindjes

thuhet në fund të njoftimit.

Artikuj të ngjashëm