E enjte, 9 Dhjetor, 2021
spot_img

Pamjet se si Rama dhe kryeministri holandez Rutte e teprojnë me mirësjelljen

- Advertisment -spot_img

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama ndodhet në Bërdo të Sllovenisë për të marrë pjesë në samitin e organizuar mes vendeve të Bashkimit Evropian dhe Ballkanit Perëndimore.

Por pak para se të hyjnë brenda godinës, Rama shfaqet duke ecur në prani të homologut të tij holandez, Mark Rutte.

Lexo edhe: Borrell mesazh specifik për Serbinë dhe Kosovën

Pranë derës, as Rutte dhe as Rama nuk pranojnë të hyjnë të parët duke respektuar njëri-tjetrin.

Në këtë takim po merr pjesë edhe kryeministri i Kosovës, Albin Kurti. /A2 News/

VIDEO: https://fb.watch/8tkB3faahC/

/Observeri/

Artikuj të ngjashëm