E diel, 26 Qershor, 2022
spot_img

Pacolli: Kam frikë se asociacioni do të firmoset siç ka kërkuar Serbia, Kurtit i mungon transparenca

- Advertisment -spot_img

Lideri i Aleancës ‘Kosova e Re’, Behgjet Pacolli ka thënë se qeverisë Kurti i mungon transparenca, pasi sipas tij situata e krijuar në veri të vendit është një tymnajë e tepruar.

Pacolli për Euronews Albania nënvizoi se ka frikë se edhe asociacioni i komunave me shimicë serbe do të firmoset siç ka kërkuar Serbia, me kompetenca ekzekutive.

Kemi legalizuar diçka që e kemi konsideruar ilegale, kemi legalizuar diçka që nuk është kosovare, që nuk është kushtetuese. Unë kam frikë se kjo që ka ndodh nuk do të debatohet. Ata do të instistojnë që asociacioni të bëhet siç ashtu si është nënshkruar.

Behgjet Pacolli – Lider i AKR-së

Pacolli shtoi se sa i përket dialogut me Serbinë, Kurti kryeministër, kundërshton Kurtin opozitar./observeri/

Lexo edhe: Ministri Sveçla dhe drejtori i Policisë, Mehmeti raportojnë në Komisionin për Siguri

Artikuj të ngjashëm