E diel, 25 Shtator, 2022
spot_img

Osmani uron fituesit e zgjedhjeve lokale

- Advertisment -spot_img

Presidentja Vjosa Osmani ka thënë se e vlerëson kulturën e lartë demokratike të treguar nga qytetarët e Kosovës në raundin e dytë të zgjedhjeve lokale.

Në një komunikatë të Presidencës, Osmani vlerëson se Kosova dëshmoi se është shembull për rajonin e më gjerë, ndërsa i uron kandidatët që fituan.

Kosova dëshmoi se është demokraci e konsoliduar, e aftë që të organizojë zgjedhje të lira dhe demokratike, shembull për rajonin e më gjerë. Presidentja falënderon qytetarët e Kosovës për kulturën e lartë, të dëshmuar në proceset zgjedhore, si dhe u uron fitoren kandidatëve fitues duke uruar poashtu që të realizojnë premtimet e dhëna para qytetarëve të Kosovës.

Vjosa Osmani – Presidente e Kosovës

Shefja e shtetit i ka falenderuar edhe institucionet e vendit për angazhimin në procesin zgjedhor.

Presidentja falënderon institucionet e vendit për angazhimin në këtë proces, para së gjithash KQZ-në për mbarëvajtjen e zgjedhjeve, policinë e Kosovës, mediet, institucionet e drejtësisë si dhe të gjithë akterët e tjerë të angazhuar.

Tha Osmani

/observeri/

Lexo edhe: Presidentja Osmani është ftuar në Samitin për Demokraci, publikon ftesën e Bidenit

Artikuj të ngjashëm