E mërkurë, 30 Nëntor, 2022
spot_img

Osmani takon mërgatën shqiptare në Gjermani

- Advertisment -spot_img

Presidentja e Kosovës Vjosa Osmani po vazhdon vizitën e saj zyrtare në Gjermani.

Ajo pas takimit me homologun e saj gjerman Frank-Walter Steinmeier, ka zhvilluar një takim edhe me mërgatën shqiptare.

Mërgata jonë janë shtylla e shtetit tonë. Ishte kënaqësi të bashkëbisedojmë sonte për ecjen përpara dhe zhvillimin e vendit tonë.

ka shkruar Osmani.

Lexo edhe: Osmani: Çdo ide tjetër që synon të jetë paralele me Procesin e Berlinit, s’do ta ketë mbështetjen e Kosovës

Artikuj të ngjashëm