E martë, 30 Nëntor, 2021
spot_img

Osmani: Njohja e ndërsjellë epilogu i vetëm i pranueshëm i dialogut Kosovë – Serbi

- Advertisment -spot_img

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani ka pritur në takim kryetaren e Komitetit të Helsinkit për të Drejtat e Njeriut në Serbi, Sonja Biserkon.

Në takim Osmani ka thënë se njohja e pavarësisë së Kosovës nga Serbia është epilogu i vetëm i pranueshëm në procesin e dialogut Kosovë – Serbi.

Presidentja Osmani nënvizoi se njohja e pavarësisë së Kosovës nga Serbia është epilogu i vetëm i pranueshëm në procesin e dialogut të udhëhequr nga Bashkimi Evropian. Po ashtu, ajo shprehu bindjen se shtetet e rajonit duhet të veprojnë bashkërisht për të parandaluar ndikimin e aktorëve malinj që synojnë minimin e të arriturave drejt integrimit në BE dhe NATO.

Vjosa Osmani – Presidente e Kosovës

/observeri/

Lexo edhe: Iniciohet procedurë disiplinore ndaj prokurores të rastit së dhunimit të 15-vjeçares

Artikuj të ngjashëm