E shtunë, 3 Dhjetor, 2022
spot_img

Operacioni i Policisë në Vlorë/ Sekuestrohen kallashnikovë, silenciatorë, municion luftarak e veshje të policisë

- Advertisment -spot_img

Gjatë një operacioni në Vlorë janë sekuestruar 2 armë zjarri automatike, njëra me silenciator, 1 armë zjarri pistoletë, municion luftarak dhe veshje si të policisë.

Poseduesi i tyre, sipas policisë është shpallur në kërkim. Ai është me inicialet A. A. alias A. I., 30 vjeç banues në fshatin Mallkeq, Vlorë.

Lexo edhe: Tentim vrasje në Gjakovë, arrestohet një person

Gjatë kontrollit në banesën e tij, policia gjeti dhe sekuestroi 2 armë zjarri automatike, njëra me silenciator, 1 armë zjarri pistoletë, 6 karikatorë me fishekë, 2 jelekë dhe 2 kapele si të policisë.

Materialet i kaluan Prokurorisë së Rrethit Vlorë për veprat penale “Mbajtja pa leje dhe prodhimi i armëve, armëve shpërthyese dhe i municionit” dhe “Mbajtja pa të drejtë e uniformës”.

Artikuj të ngjashëm