E martë, 29 Nëntor, 2022
spot_img

Numri i të shtruarve nëpër spitalet e Kosovës

- Advertisment -spot_img

Në Shërbimin Spitalor Klinik dhe Universitar të Kosovës, në trajtim spitalor nga COVID-19 janë 263 pacientë, 186 prej tyre me oksigjeno-terapi dhe 29 në gjendje të rënduar shëndetësore, në kujdes intensiv mjekësor.

Numri i pacientëve sipas klinikave COVID-19 dhe spitaleve të përgjithshme:

 • Klinika Infektive, 57 pacientë
 • Klinika Infektive II ( Mjekësi Sportive)27 pacientë
 • Klinika e Pulmologjisë, 29 pacientë post-covid
 • Mjekimi Intensiv në Klinikë Infektive, 13 pacientë
 • Spitali i Prizrenit, 16 pacientë
 • Spitali i Gjakovës, 18 pacientë
 • Spitali i Pejës, 44 pacientë
 • Spitali i Gjilanit, 19 pacientë
 • Spitali i Vushtrrisë, 2 pacientë
 • Spitali i Mitrovicës, 13 pacientë
 • Spitali i Ferizajt, 24 pacientë

/observeri/

Lexo edhe: Mbi 3 mijë raste aktive me koronavirus në Kosovë

Artikuj të ngjashëm