E martë, 30 Nëntor, 2021
spot_img

Numri i rasteve aktive me COVID-19 në Kosovë vazhdon të mbetet i njëjtë

- Advertisment -spot_img

Ministria e Shëndetësisë, sipas të dhënave nga Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës, informon se në total janë 440 raste aktive me coronavirus në Kosovë.

MSH njofton se numri i përgjithshëm i të shëruarve është 157,419, ndërkaq nga fillimi i pandemisë nga coronavirusi kanë vdekur 2,978 persona.

Në 24 orët e fundit janë dhënë 2.646 doza të vaksinës kundër COVID-19.

Prej fillimit të vaksinimit në të gjitha qytetet e Kosovës janë dhënë 1.578.022 doza të vaksinës.

Deri më sot 737.475 qytetarë janë vaksinuar me dozën e dytë. /observeri/

Lexo edhe: Berat Buzhala ia shet devollëve Expressin dhe T7

Artikuj të ngjashëm