E hënë, 15 Gusht, 2022
spot_img

Numri i gjobave të shqiptuara nga Policia e Kosovës 24 orët e fundit

- Advertisment -spot_img

Policia e Kosovës ka njoftuar se në qytete të ndryshme gjatë 24 orëve të fundit ka shqiptuar 730 tiketa në bazë të ligjit COVID-19.

Policia gjithashtu ka shqiptuar edhe 1159 tiketa trafiku.

Ndërkohë, bëhet e ditur se gjatë 24 orëve kanë ndodhur 13 aksidente trafiku me të lënduar dhe 18 aksidente me dëme materiale.

Rrespektimi i masave anti-COVID-19 qon te ulja e numrit të rasteve të reja dhe atyre aktive.

Vaksinimi mbetet metoda më efikase e daljes nga pandemia globale./observeri/

Lexo edhe: Përleshje masive në burg të Ekuadorit, vdesin mbi 100 persona

Artikuj të ngjashëm