E shtunë, 3 Dhjetor, 2022
spot_img

Numër i lartë i të vdekurve nga COVID-19 në Maqedoninë e Veriut gjatë ditës së sotme

- Advertisment -spot_img

Në Maqedoninë e Veriut janë regjistruar 14 të vdekur nga koronavirusi të shtunën, ndërsa nga 3.595 testime, 395 persona kanë rezultuar pozitivë.

Sipas Ministrisë së Shëndetësisë, gjatë 24 orëve të fundit janë shëruar 245 pacientë, duke çuar numrin e të shëruarve në 183.027.

Që nga fillimi i pandemisë në Maqedoninë e Veriut janë regjistruar 196.762 raste pozitive me koronavirus dhe 6.922 të vdekur.

Aktualisht numri i rasteve aktive është 6.813.

Artikuj të ngjashëm