E martë, 17 Maj, 2022
spot_img

Njoftimi i SHSKUK-së për të hospitalizuarit në Kosovë

- Advertisment -spot_img

Në tërë Shërbimin Spitalor Klinik dhe Universitar të Kosovës, në trajtim janë 57 pacientë, 24 me oksigjeno-terapi dhe 4 në mjekim intensiv në gjendje të rënduar shëndetësore.

Në njoftim bëhet e ditur se Spitali i Përgjithshëm i Prizrenit nuk ka në trajtim asnjë pacient me COVID-19, sikurse edhe në Spitalin e Pejës dhe Vushtrrisë, ndërkaq në spitalet e tjera në trajtim janë 15 pacientë.

Numri i pacientëve sipas klinikave COVID-19 dhe spitaleve të përgjithshme

  • Klinika Infektive, 11 pacientë
  • Klinika e Pulmologjisë, 28 pacientë post-covid-19
  • Mjekimi Intensiv në Klinikë Infektive, 3 pacientë
  • Spitali i Gjakovës, 6 pacientë
  • Spitali i Gjilanit, 3 pacientë
  • Spitali i Mitrovicës, 2 pacientë
  • Spitali i Ferizajt, 4 pacientë

/observeri/

Lexo edhe: Qytetarët sot mund të vaksinohen edhe në sheshin “Zahir Pajaziti”

Artikuj të ngjashëm