E shtunë, 3 Dhjetor, 2022
spot_img

Një person raportoi se dha para për punësimin e tij dhe djalit të tij, policia identifikon dy të dyshuarit

- Advertisment -spot_img

Policia e Kosovës në raportin 24 orës a njoftuar se një person në fshatin Draikovc, Shtërpce ka raportuar në polici se dy të dyshuarve meshkuj kosovar u kishte dhënë para të gatshme me qëllim të punësimit të tij dhe djalit të tij, përcjell Observeri.

Policia ka arritur t’i identifikojë dy të dyshuarit, ku njëri nga ta është arrestuar dhe me urdhër të prokurorit është dërguar në mbajtje. 

I dyshuari tjetër ka arritur të ikë pasi ka vërejtur vëzhgimin e policisë duke braktisur veturën e tij. Vetura është sekuestruar përkohësisht nga policia dhe rasti vazhdon të hetohet.

Lexo edhe: Kapet mbi 21 kg lëndë narkotike kanabis në formë çokollate, arrestohet një 37-vjeçar/ Detaje

MASHTRIM

Fsh. Draikovc, Shtërpce, Ferizaj 13.11.2020- 12.02.2021 – 12:00. Ankuesi mashkull kosovar ka raportuar se dy të dyshuarve meshkuj kosovar u kishte dhënë para të gatshme me qëllim të punësimit të tij dhe djalit të tij. Policia ka arritur ti identifikoj dy të dyshuarit ku njëri nga ta mashkull kosovar është arrestuar dhe me urdhër të prokurorit është dërguar në mbajtje. I dyshuari tjetër ka arritur të ikë pasi ka vërejtur vëzhgimin e policisë duke braktisur veturën e tij. Vetura është sekuestruar përkohësisht nga policia. Rasti vazhdon të hetohet.

/Observeri/

Artikuj të ngjashëm