E martë, 30 Nëntor, 2021
spot_img

Një i vdekur dhe 7 raste pozitive me COVID-19 të shtunën në Kosovë

- Advertisment -spot_img

Ministria e Shëndetësisë ka njoftuar se të shtunën nga 1.725 testime, 7 qytetarë kanë rezultuar pozitiv me virusin COVID-19. Derisa është shënuar një rast i vdekjes nga koronavirusi.

Sot janë shëruar 13 qytetarë, derisa numri i përgjithshëm i të shëruarve është 157.534

Në total numri i rasteve aktive është 420.

Në 24 orët e fundit janë dhënë 2.560 doza të vaksinës kundër COVID-19.

Prej fillimit të vaksinimit në të gjitha qytetet e Kosovës janë dhënë 1.594.449 doza të vaksinës.

Deri më sot 749.432 qytetarë janë vaksinuar me dozën e dytë./Observeri/

Artikuj të ngjashëm