E enjte, 2 Dhjetor, 2021
spot_img

Një i vdekur dhe 3 raste të reja me COVID-19 në Kosovë

- Advertisment -spot_img

Ministria e Shëndetësisë, sipas të dhënave nga Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës, ka njoftuar se gjatë 24 orëve të fundit është shënuar 1 rast i vdekjes nga COVID-19.

Sipas të dhënave nga Ministria e Shëndetësisë, nga 1.298 testime, 3 qytetarë kanë rezultuar pozitiv me COVID-19.

Sot janë shëruar 20 qytetarë, derisa numri i përgjithshëm i të shëruarve është 157.225.

Në total numri i rasteve aktive është 438./Observeri/

Artikuj të ngjashëm