E diel, 2 Tetor, 2022
spot_img

Një grua sulmohet fizikisht nga burri i saj, vjehrri e keqtrajton psiqikisht/ Arrestohet babë e bir në Podujevë

- Advertisment -spot_img

Policia e Kosovës në raportin 24 orësh ka njoftuar se është dhunuar fizikisht një femër nga bashkëshorti i saj, shkruan Observeri.

Viktima ka kërkuar ndihmë mjekësore në QKUK pasi është sulmuar nga burri i saj ditë më parë.

Ajo në vazhdimësi ësthë keqtrajtuar psiqikisht nga vjehrri i saj.

Rasti ka ndodhur në Podujevë.

Personat e dyshuar janë arrestuar me vendim të prokurorit dhe pas intervistimit janë liruar, rasti shkon në procedurë të rregullt.

Lexo edhe: Dënohet me burgim të përjetshëm burri që vrau gruan në Prizren

 Podujevë, 30.09.2021 – 17:00. Viktima femër kosovare ka kërkuar ndihmë mjekësor. Pas tretmanit mjekësor në QKUK, viktima ka informuar se ditë më parë është sulmuar fizikisht nga bashkëshorti i saj mashkull kosovar dhe në vazhdimësi është keq trajtuar psiqikisht nga i dyshuari  mashkull kosovar (vjehrri i saj).  Të dyshuarit janë arrestuar. Me vendim të prokurorit pas intervistimit, palët janë liruar dhe rasti shkon në procedurë të rregullt.

/Observeri/

Artikuj të ngjashëm