E hënë, 5 Dhjetor, 2022
spot_img

Një burrë në Deçan bëri për spital gruan e tij

- Advertisment -spot_img

Policia njofton për një rast të dhunës në familje në Deçan. Një burrë dyshohet se ka ushtruar dhunë fizike e psikike ndaj gruas së tij, më pas e njëjta ka pranuar edhe trajtim mjekësor.

Policia njofton se në shtëpinë e të dyshuarit janë gjetur dhe sekuestrruar, një pushkë gjuetie, dy karikatorë dhe 12 fishekë.

Me urdhër të prokurorit i dyshuari është dërguar në mbajtje.

Njoftimi i plotë i policisë:

Deçan 11.09.2021-13:08. Është arrestuar i dyshuari mashkull kosovar pasi që i njëjti dyshohet se ka ushtruar dhunë psikike ndaj bashkëshortes se tij viktimës femër kosovare. Viktima ka pranuar tretmanin e nevojshëm mjekësor. Në shtëpinë e të dyshuarit janë gjetur dhe sekuestruar: një pushkë gjuetie, dy karikatorë dhe dymbëdhjetë fishekë. Në lidhje me rastin është konsultuar prokurori i shtetit me vendim të së cilit i dyshuari pas intervistimit është dërguar në mbajtje.

Policia e Kosovës

/observeri/

Lexo edhe: Një femër kosovare me probleme psikike është dhunuar në Ferizaj

Artikuj të ngjashëm