E hënë, 5 Dhjetor, 2022
spot_img

Nis takimi i dytë mes Kurtit dhe Lajçakut

- Advertisment -spot_img

Ka nisur para pak minutash takimi i dytë mes kryeministrit të Kosovës, Albin Kurti, dhe të dërguarit të posaçëm të BE-së për dialogun, Miroslav Lajçak.

Në vizitën në Kosovë, Lajçak gjatë ditës së sotme zhvilloi një takim edhe me presidenten Vjosa Osmani, ndërsa dje u takua me kryekuvendarin Glauk Konjuca dhe me liderët opozitarë.

Kurti dhe Lajçaku u takuan edhe të mërkurën.

Artikuj të ngjashëm