E hënë, 23 Maj, 2022
spot_img

Nga kjo javë vaksinimi edhe gjatë vikendeve e festave zyrtare

- Advertisment -spot_img

Ministria e Shëndetësisë ka njoftuar se nga kjo javë qytetarët e vendit do të mund të vaksinohen edhe gjatë vikendeve e festave zyrtare, shkruan Observeri.

Nëpërmjet një postimi në Facebook është bërë e ditur se ky vendim është marrë për të lehtësuar procesin e vaksinimit dhe për t’ju përgjigjur kërkesës së qytetarëve për vaksinim.

Tutje bëhet apel që qytetarët të caktojnë termine në platformën e-Kosova dhe të vaksinohen.

Lexo edhe: Bie numri i rasteve pozitive me Covid-19 në Kosovë

Njoftimi i plotë:

Artikuj të ngjashëm