E diel, 27 Nëntor, 2022
spot_img

Prej nesër do të jetë i mundur vaksinimi edhe të dielave

- Advertisment -spot_img

Qytetarët e Kosovës nga nesër mund të vaksinohen edhe të dielave.

Kjo është bërë e ditur nga Ministri i Shëndetësisë, Arben Vitia, në një konferencë për shtyp të mbajtur më 3 shtator, ku tha se Qendrat për vaksinim do të jenë të hapura edhe ditëve të diela.

Pas shtimit të kapaciteteve në një anë dhe stabilizimit të numrit të vaksinave në dispozicion anën tjetër, duke filluar nga data 12 shtator vaksinimi do të bëhet edhe të dielave.

Arben Vitia – Ministrër i Shëndetësisë

Kujtojmë se deri tani numri i vaksinimeve të administruar ka arritur në 1 milion, ku mbi 648 mijë janë vaksinuar me dozën e parë, ndërsa mbi 347 mijë janë vaksinuar edhe me dozën e dytë./observeri/

Lexo edhe: IKSHPK letër Osmanit: Rekomandojmë shtyrjen e procesit zgjedhor

Artikuj të ngjashëm