E shtunë, 20 Gusht, 2022
spot_img

Në mëngjesin e sotëm tërmet i fuqishëm në Greqi

- Advertisment -spot_img

Një tërmet me magnitudë paraprake 6.2 të shkallës Rihter lëkundi mëngjesin e kësaj të hëne ishullin e Kretës, në Greqi. Tërmeti ra në orën 09:17 me orën lokale.

Lëkundjet sizmike e kishin epiqendrën 10 kilometra nga Ano Arhanes dhe 20 kilometra nga Irakleion. Thellësia e valëve sizmike ishte 2 kilometra.

Lexo edhe: Jakup Ismaili: Në Klinikën e Gjinekologjisë nuk ka asnjë pacient me Covid-19

Momentalisht nuk dihet nëse nga këto lëkundje ka dëme. Mediat vendase raportojnë se banorët dolën të frikësuar në rrugë për shkak të lëkundjeve të forta, raporton tvklan.

/Observeri/

Artikuj të ngjashëm