E martë, 27 Shtator, 2022
spot_img

Në Brdo Kurti u prit nga Kryeministri i Sllovenisë që kryeson me presidencën e BE-së

- Advertisment -spot_img

Qeveria e Republikës së Kosovës ka njoftuar se Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti po merr pjesë në Samitin në mes të Bashkimit Evropian dhe Bllkanit Perëndimor në Brdo të Sllovenisë, shkruan Observeri.

Ai u prit nga Janez Jansha, Kryeminsitri i Sllovenisë, që kryeson me presidencën e Bashkimit Evropian.

Lexo edhe: Kurti do të takohet me Vuçiqin, në praninë e Merkelit dhe Macronit

/Observeri/

Artikuj të ngjashëm