E diel, 25 Shtator, 2022
spot_img

Murati njofton se është bërë pagesa e shtesave për fëmijë

- Advertisment -spot_img

Ministri i Financave, Hekuran Murati ka njoftuar se sot është bërë pagesa e shtesave për fëmijë.

Murati tha se ishin gjithsej 16 mijë e 1 persona që pranuan shtesat e pagave.

Murati në Facebook tregoi se 831 aplikuese kanë pasur të dhëna të pasakta, por nëpërmjet eKosova të dhënat do të mund të përmirësohen dhe shtesat për muajin shtator do ti pranojnë në tetor.

Shtesat për fëmijë janë pjesë e Pakos së Ringjalljes Ekonomike, si ndihmesë për situatën me pandeminë COVID-19./observeri/

Lexo edhe: Bislimi u përgjigjet akuzave të opozitës për marrëveshjen e Brukselit

Artikuj të ngjashëm