E martë, 7 Dhjetor, 2021
spot_img

Moti sot në Kosovë

- Advertisment -spot_img

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftuar se sot do të mbajë mot i vranët e me intervale me diell. Sipas IHMK-së, temperaturat minimale do të shënojnë ulje, derisa ato maksimalet mbesin konstante.

“Nuk parashihet të bie shi”, thuhet në njoftim.

“Do të fryjë erë e lehtë deri mesatare, kryesisht nga drejtimi i verilindjes dhe jugperëndimit.”

Artikuj të ngjashëm